Ehwaz

12. února 2012 v 14:39 |  Runy
Alternativní názvy: Eku, Eh. Eoh, Ehwo, Aihws
Hláska: E
Význam: kůň
Všeobecně: dojetí do cíle, završení cesty či poznání, kůň
Věštebný význam: pokrok
Klíčová slova: pokrok, pohyb, volnost, energie, síla, komunikace, přání, bezstarostnost
Léčitelství: bolest zad, pohybové poruchy
Představa: bílý kůň na louce
Talisman: pro sílu, k úspěchu na cestách, ke stálému směřování vpřed
Barva: bílá
Strom: dub / jasan
Rostlina: starček
Drahokam: islandský vápenec
Význam: Kůň
Celý starověký svět považoval koně za posvátné zvíře a mnohé mýty a pověsti jej líčí jako věrného a loajálního spojence, Jeho energie je mocná a prvotní. Pomáhá vám vyhnout se překážkám a učinit rychlý pokrok na cestě. Kůň je rovněž spojován s ohněm, živlem volnosti a odvíjejícího se osudu. Energie koně může vyrušit stagnaci a odstranit bloky. Tím je cenným spojencem na spirituální cestě, protože jediné stálé je změna.
Výklad:
"Vždy buď lidem kolem sebe věrný a oddaný jako oni tobě."
Máte podporu, jež vám umožní rychlý postup, ale závisí na tom, zda budete druhým stejně tak oddaní jako oni vám. Kůň je hrdé zvíře, ale svou hrdost neobětuje cíli. Stejně tak byste měli být hrdi na to, čeho jste dosáhli, a navenek být pokorní.
K úspěchu vede jen stálý pohyb. Po dosažení cíle se však nevzdávejte hrdosti; týmová práce, důvěra a loajalita, ideální manželství nebo partnerství; tato runa potvrzuje a zdůrazňuje význam okolních run.
Výklad obrácené runy:
Potřebujete navázat nové styky. Ty k vám přitáhnou energie, jež vám pomohou překonat veškeré překážky. Vyhledejte ty, kdo sdílejí váš postoj, neboť víte, že každý, kdo vstoupí do vašeho života, vás může něčemu naučit.
Touha po změně, pocit neklidu a stísněnosti vás nutí hledat nové kontakty, i když je tato runa znakem dolů, nepatří mezi negativní.
Zdroj:Lady Rovena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama