Kameny neupravené

12. února 2012 v 12:59 | magickristyna |  kameny

Neupravené kameny

Neupravené kameny byly zpravidla přímo vyjmuty z lůna přírody a jejich tvar není příliš měněn. Mohou být mocným zdrojem energie, i když ne vždy je tato energie využitelná.
Bloky, bločky
Jde především o středně velké až velké kameny, většinou v přírodním stavu nebo jen lehce upravené, s hranami, nepravidelnostmi, případně i s vadami. Jejich energetická síla je dána především jejich hmotou, je však dost rozptýlena. Používají se buď na přikládání, na budování kamenných kruhů nebo na ochranu větších prostor. Jejich účinnost se pohybuje v širokém rozmezí od 5% až do 80%.
Některé bloky nebo bločky mohou být samotnou přírodou upraveny např. do tvaru valounů nebo oblázků. Takové kameny mají různou účinnost, podle toho, jak hluboce jejich úprava proběhla a kdy.
Krystaly
(někdy uváděné jako drúzy nebo drůzy)
jsou mocným zdrojem energie, navíc energie tvarově usměrněné. Jejich používání však vyžaduje hluboké znalosti, neboť mívají na různých místech různé vlastnosti. Např. u křišťálu může být při určitém uspořádání vrchol krystalu zdrojem energie a při trochu jiném může křišťál energii odsávat. Při nošení krystalu turmalínu vzniká tlakem nebo ohřevem na jednom konci krystalu kladné elektrické napětí a na druhém konci záporné.
Účinnost jednotlivých krystalů se pohybuje od 80% do 95%. U krystalových srostlic často dochází vlivem rozdílného uspořádání ke snížení jejich účinnosti.
Speciálními krystalovými tvary jsou tzv. léčivé tyče, což jsou uměle vypěstované drahé kameny, zpravidla krystaly. Jsou silnými koncentrátory energie a s výhodou se používají pro ovlivňování určitých bodů a oblastí.
Geody (někdy uváděné jako drúzy nebo drůzy)
vznikají v dutinách hornin a jsou tvořeny velkým počtem stejně orientovaných krystalů. Jsou nejmocnějším zdrojem energie s účinností až 100%. Používají se na ochranu větších prostor (např. ametyst nebo křišťál pro obývací pokoje) nebo na dobíjení "vyčerpaných" kamenů energií.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anička :) | mileycyrus-hannahmontana.blog Anička :) | mileycyrus-hannahmontana.blog | Web | 12. února 2012 v 13:06 | Reagovat

BTW: Mohla bych tě poprosit o hlas pro MC-HM tady?: http://vd-online.blog.cz/1202/best-tv-couple-5-kolo moc by mi to pomohlo..klidně ti to oplatím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama