Kenaz

12. února 2012 v 14:09 |  Runy
Alternativní název: Ken, Kaan, Cen, Kaunaz, Kusma, Kaun, Chaon
Hláska: K
Význam: pochodeň
Všeobecně: životní světlo, láska
Věštebný význam: osvícení
Klíčová slova: osvícení, tvořivost, inspirace, moudrost, porozumění, zodpovědnost
Léčitelství: vředy, horečky, boláky
Představa: borová pochodeň, z níž září božské světlo
Talisman: pro pomoc ve studiu, k posílení tvůrčí inspirace, ke zvýšení sebedůvěry
Barva: světle červená
Strom: borovice
Rostlina: prvosenka
Drahokam: chalcedon
Význam: Pochodeň
Světlo vám umožňuje vidět ve tmě. Osvícení je duchovní světlo. Přechází v nové pochopení, asi jako když poprvé otevřete oči anebo když rozsvítíte. Nevidíte nic nového, vidíte to zkrátka poprvé. Osvícení je počátek, nikoli konec. Tento nový poznatek je třeba užívat moudře, dokud není známa jeho skutečná cena a síla. S vědomostí přichází odpovědnost: je nesmírně důležité, abyste svou znalost a sílu užívali jedině k tomu, co je dobré a správné.
Výklad:
"Osvícená je třeba sladit s moudrostí, dokud nepoznáme jeho cenu a sílu."
Vcházíte do nového pochopení života a jeho významu. Očekává vás nové poznání, není to však chvíle pro sebeuspokojení. Toto nové poznání musíte používat, jinak je pro vás bezcenné. Neustále hledejte způsoby, jak můžete poznání využít pro dobro své i druhých. Osvícení je jako džbán dobrého vína: nejdříve se musí vypít, teprve potom jej lze naplnit. Nesmíte si pošetile myslet, že osvícením jste dosáhli svého životního cíle. Je to pouze počátek dobrodružství poznávání, jež vám odhalí velikou moudrost.
Osvícenost je počátkem čehokoli - je důležité, abyste své vědomosti používali moudře, zodpovědně, pro dobro své i druhých; objev, znalost, nové vize, tvořivost, inspirace a technické schopnosti, regenerace a získání nové vitality, originální myšlenky a nápady.
Výklad obrácené runy:
Osvícenost vás vede k pošetilému chvástání; rozvrat, nestabilita, nedostatek nových myšlenek a tvořivosti, odhalení, zklamání, zoufalství, pocit beznaděje.
Zdroj:Lady Rovana
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama