Červen 2013

Moldavit

29. června 2013 v 23:26 | magickristyna |  kameny
Moldavit jiným názvem Vltavín,je kámen nejčastěji zeleného odstínu.Pomáhá rozvíjet věštectví (např.věštecké sny..),umožňuje kontakt s nadpřirozenem a další.Tento kámen vznikl při dopadu velkého meteoritu na zemský povrch.Již odpradávna lidé věří,že vltavín harmonizuje organismus,koncentraci a dodává člověku energii.Kámen se s oblibou používá v meditaci.Je kamenem,který ochraňuje před nepřátelským prostředím.
O jeho pomoc můžeme poprosit při:
celkové únavě a malátnosti,bolestech hlavy,posiluje imunitní systém, harmonizuje.


Třetí oko

28. června 2013 v 23:57 | magickristyna |  Kniha Stínů,vznik čarodějnictví atd.
Toto oko představuje mimořádnou možnost vidění a chápaní našeho světa trochu jinak.Toto oko se nachází v šišince mozkové,součástí mezimozku.Z Egypta je toto oko známé pod názvem "Hórovo oko".V hinduismu má třetí oko bůh Šiva,který představuje nejvyšší moudrost.Třetí oko je vlastně v místě šesté čakry.Pokud třetí oko aktivujete mohou se u vás projevit známky jasnovidectví,vnímání,předvídání a vyvinuté intuice.
Nemoci a problémy spojené s problematickou funkcí třetího oka:
bolesti hlavy a migrény
problémy s viděním, ať už krátkozrakost nebo dalekozrakost
záněty horních cest dýchacích
problémy s dutinami
Způsoby aktivace třetího oka:
1.Meditace
Posaďte se do své oblíbené meditační pozice, případně se položte na podložku. Zasoustřeďte se na svůj dech a začněte pomalu nadechovat a vydechovat nosem a zavřete oči. Očima se jakoby dívejte a soustřeďte na bod dva prsty nad kořenem nosu mezi obočím (oči stále zavřené, cvik provádíme "za víčky"). Abyste podpořili soustředění na tento bod, nejdříve se tohoto místa dotkněte nebo jej i mírně sevřete prsty. Oči musíte mírně obrátit, je možné, že to pro vás bude mírně nepříjemné, ale zkuste vydržet.
Zhluboka se nadechněte a vydechněte, přitom však nezadržujte dech. Zkuste tuto pozici vydržet tak dlouho, jak jen je pro vás možné bez velké námahy. Posléze oči opět uvolněte, ale neotvírejte ihned.
Toto cvičení můžete opakovat několikrát za den, stupňují se takto vaše duchovní schopnosti a síly. Dochází k centrování energie a lepšímu hormonálnímu hospodaření. Toto cvičení můžete praktikovat také při silném psychickém vypětí, prospěje vám a rovněž pomůže rozhánět deprese a špatné nálady.
2.Koukání do zrcadla
Hleďte na svoji tvář v zrcadle a zkuste se uvolnit. Zaměřte se na jeden bod na vaší tváři, nejlépe na tzv. místo třetího oka a pohled již neměňte. Vydržte se na tento bod soustředit tak dlouho, jak jen to bude možné.
Za pár chvil ucítíte vibrace a teplo v oblasti krku a nad ním. Možná začnete cítit pulzující energie. Pokud pocítíte jakékoliv změny, které pro vás budou složité nebo namáhavé, můžete zavřít oči a potom je znovu otevřít. Buďte klidní a uvolnění. Staňte se pouze pozorovatelem, nesuďte a nezkoumejte to, co vidíte. Pokud po dvou až třech minutách tohoto cvičení nepocítíte změnu, pak cvičení přerušte a nechte na jindy. Hledění do zrcadla provádějte po dobu maximálně deset minut.
3.Drahé kameny
Drahé kameny, které nám mohou pomoci aktivovat třetí oko, jsou ametyst, azurit, a chryzokol. Tyto kameny přikládáme na místotřetího oka, když jsme klidní a odpočíváme, dýcháme klidně a soustředíme se na svůj dech.
Také je možno použít sodalit,vltavín a křišťál.