Třetí oko

28. června 2013 v 23:57 | magickristyna |  Kniha Stínů,vznik čarodějnictví atd.
Toto oko představuje mimořádnou možnost vidění a chápaní našeho světa trochu jinak.Toto oko se nachází v šišince mozkové,součástí mezimozku.Z Egypta je toto oko známé pod názvem "Hórovo oko".V hinduismu má třetí oko bůh Šiva,který představuje nejvyšší moudrost.Třetí oko je vlastně v místě šesté čakry.Pokud třetí oko aktivujete mohou se u vás projevit známky jasnovidectví,vnímání,předvídání a vyvinuté intuice.
Nemoci a problémy spojené s problematickou funkcí třetího oka:
bolesti hlavy a migrény
problémy s viděním, ať už krátkozrakost nebo dalekozrakost
záněty horních cest dýchacích
problémy s dutinami
Způsoby aktivace třetího oka:
1.Meditace
Posaďte se do své oblíbené meditační pozice, případně se položte na podložku. Zasoustřeďte se na svůj dech a začněte pomalu nadechovat a vydechovat nosem a zavřete oči. Očima se jakoby dívejte a soustřeďte na bod dva prsty nad kořenem nosu mezi obočím (oči stále zavřené, cvik provádíme "za víčky"). Abyste podpořili soustředění na tento bod, nejdříve se tohoto místa dotkněte nebo jej i mírně sevřete prsty. Oči musíte mírně obrátit, je možné, že to pro vás bude mírně nepříjemné, ale zkuste vydržet.
Zhluboka se nadechněte a vydechněte, přitom však nezadržujte dech. Zkuste tuto pozici vydržet tak dlouho, jak jen je pro vás možné bez velké námahy. Posléze oči opět uvolněte, ale neotvírejte ihned.
Toto cvičení můžete opakovat několikrát za den, stupňují se takto vaše duchovní schopnosti a síly. Dochází k centrování energie a lepšímu hormonálnímu hospodaření. Toto cvičení můžete praktikovat také při silném psychickém vypětí, prospěje vám a rovněž pomůže rozhánět deprese a špatné nálady.
2.Koukání do zrcadla
Hleďte na svoji tvář v zrcadle a zkuste se uvolnit. Zaměřte se na jeden bod na vaší tváři, nejlépe na tzv. místo třetího oka a pohled již neměňte. Vydržte se na tento bod soustředit tak dlouho, jak jen to bude možné.
Za pár chvil ucítíte vibrace a teplo v oblasti krku a nad ním. Možná začnete cítit pulzující energie. Pokud pocítíte jakékoliv změny, které pro vás budou složité nebo namáhavé, můžete zavřít oči a potom je znovu otevřít. Buďte klidní a uvolnění. Staňte se pouze pozorovatelem, nesuďte a nezkoumejte to, co vidíte. Pokud po dvou až třech minutách tohoto cvičení nepocítíte změnu, pak cvičení přerušte a nechte na jindy. Hledění do zrcadla provádějte po dobu maximálně deset minut.
3.Drahé kameny
Drahé kameny, které nám mohou pomoci aktivovat třetí oko, jsou ametyst, azurit, a chryzokol. Tyto kameny přikládáme na místotřetího oka, když jsme klidní a odpočíváme, dýcháme klidně a soustředíme se na svůj dech.
Také je možno použít sodalit,vltavín a křišťál.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mirek mirek | 22. července 2015 v 18:27 | Reagovat

Sídlem intuice by nemělo být třetí oko, protože mysl je pouze třírozměrná. Když myslíme, tak pohyb mysli může být pouze dvourozměrný. Mysl dovede generovat pouze tři časy- minulost, přítomnost a budoucnost. nic jiného nemůže vymyslet. Mysl když se hýbe-myslí, tak používá dva časy, minulost a budoucnost. jinými slovy, na základě zkušenosti, výchovy, vzdělání, vjemů, tedy co už v mysli nasbíral, tak na základě tohoto vytvoří další myšlenku-ideu co udělá potom(budoucnost). Má nějakou vizi. Tu se snaží, nebo nesnaží“zrealizovat“ takhle funguje mysl. Tomu odpovídá levá a pravá hemisféra. třetím stavem mysli je klid mysli-nemyšlení-přítomnost. činnost mysli je buď racionální(hrubší) a emocionální(jemnější). lidské vědomí může být ve čtyřech stavech. Bdění, spánek beze snů, spánek se sny a čtvrtý stav. Pokud se dostaneme v třetím oku do kolektivní mysli, vnímáme efekty ezoteriky. Intuice je něco jiného. To je oblast kolektivního vědomí ne kolektivní mysli. Kolektivní vědomí je až nad třetím okem, na vrcholu hlavy. Dostaneme se tam, při klidu mysli-přítomnosti. Kolektivní mysl jsou pouze vize. Z kolektivní mysli nevede cesta ke kolektivnímu vědomí. Třetí oko není centrem kolektivního vědomí, ale kolektivní mysli. Cesta ke spojení s kolektivním vědomím vede přes klid mysli. Někteří si myslí, že kolektivní mysl je předstupněm k poznání skutečnosti. To je rozšířený omyl. Centrem kolektivního vědomí, tzv. stav turya, je Sahasrara centrum na vrcholu hlavy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama